Biedronka na Greenpoint Nowy Jork

Czwarty dzień zwiedzania obejmuje: Kolejkę Roosevelta, Most Brooklyn, DUMBO, Williamsburg, Greenpoint oraz Bryant Park i Macy’s Herald Square.

  • Kolejka Roosvelta – to linowa kolejka na Manhattanie, której przejażdżka jest jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Roosevelt Island. Z niej roztaczają się niezwykłe widoki na Manhattan. Choć przejazd trwa zaledwie kilka minut, to zapewnia on niesamowite wrażenia, porównywalne chyba tylko do lotu helikopterem. Jednakże różnica polega na tym, że koszt przejazdu kolejką wynosi tylko 2,75 dolara, tyle samo co przejazd metrem, a jeśli posiadasz kartę metra na tydzień, to przejazd jest wliczony w cenę karty.
  • Brooklyn Bridge – jest to słynny most wiszący, który łączy dzielnice Manhattan i Brooklyn. Jest to jeden z najważniejszych symboli miasta, oferujący niesamowite widoki na Manhattan, w tym na ikoniczne budynki, takie jak Empire State Building. Most Brookliński jest uznawany za jedno z najpiękniejszych dzieł inżynierii na świecie. Jeśli planujecie zakupić magnes z Nowego Jorku, to przy moście możecie znaleźć najtańsze oferty, już za 1 dolar.
  • Dumbo – (skrót od „Down Under the Manhattan Bridge Overpass”) znajduje się pomiędzy Mostem Manhattan i Mostem Brooklińskim. Główną atrakcją w DUMBO jest możliwość zrobienia zdjęcia z Mostem Manhattan Bridge w tle.
  • Williamsburg – dzielnica żydowska. W tym miejscu można napotkać szkolne autobusy z napisami w jidysz oraz wielu ortodoksyjnych Żydów, którzy ubrani są w czarne garnitury i noszą długie pejsy. Kilka kroków za nimi można zobaczyć ich żony w perukach, długich spódnicach i grubych rajstopach, otoczone gromadką dzieci. Tutaj czas zdaje się cofnąć o wiele, wiele lat.
  • Greenpoint – w tej okolicy mieści się polska dzielnica. Znajdziesz tu polskie restauracje, sklepy spożywcze, kościoły oraz kancelarie prawne.
  • Bryant Park – po spacerze po Brooklynie, wieczorem postanowiliśmy wrócić do pulsującego życiem i oświetlonego Manhattanu, zaczynając od Bryant Parku. W czasie naszego pobytu w parku działało już lodowisko oraz świąteczne miasteczko ze straganami, gdzie u wielu sprzedawców można było nabyć ozdoby świąteczne oraz rozgrzewające napoje.
  • Macy’s Herald Squar – na zakończenie dnia udaliśmy się do jednego z najbardziej znanych sklepów w Nowym Jorku – Macy’s, znajdującego się pod adresem 151 West 34th Street, New York, NY 10001.

Podobne wpisy