Park Central Park - NYC
  • High Line – jest to park na torach kolejowych. Deptak znajduje się na Manhattanie, w dzielnicy West Side. High Line rozciąga się od Meatpacking District i przebiega przez dzielnicę Chelsea aż do Hudson Yards. Park został stworzony około 10 metrów nad ziemią w miejscu dawnych torów linii West Side. Cała trasa ma ponad 2 km i oferuje interesujący szlak z ławkami i miejscami do odpoczynku, z widokiem na industrialny krajobraz Manhattanu.
  • Vessel – to niesamowita konstrukcja składająca się z pięter, kładek i schodów. Niestety, atrakcja została zamknięta z powodu wystąpienia tam przypadków samobójstw. Jednak można ją podziwiać z zewnątrz. Naprzeciwko Vessel znajduje się galeria handlowa, oferująca sklepy różnych marek.
  • Little Islandpark publiczny, usytuowany na rzece Hudson, na skraju dzielnicy Meatpacking na Manhattanie. To miejsce wypełnione bujną zielenią, licznymi ścieżkami i przestrzenią do relaksu. Dodatkowo, posiada amfiteatr, z którego roztacza się widok na zachód słońca.
  • Chelsea Market – jednym z najbardziej znanych targów jest Chelsea Market, gdzie wewnątrz można znaleźć wiele interesujących stoisk oferujących wyroby mięsne, rybne oraz inne przysmaki. To tutaj po raz pierwszy wypieczono słynne ciasteczko Oreo. Podsumowując, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i opuści miejsce z pełnym brzuchem. Naprzeciwko Chelsea Market znajduje się sklep Google, więc zainteresowani mogą tam zajrzeć.
  • Trump Tower – 202m wieżowiec usytuowany przy Piątej Alei w dzielnicy Midtown Manhattan, zarządzany przez Trump Organization.
  • Central Park – ostatnim punktem naszego dnia był spacer po Central Parku, najbardziej znanym i największym parkiem w Nowym Jorku, położonym w samym sercu Manhattanu. W okolicy parku natknęliśmy się na pierwszy słynny budynek, którym był Hotel Plaza, znany z filmów takich jak „Kevin sam w Nowym Jorku„. To najbardziej prestiżowy hotel w Nowym Jorku, usytuowany na Piątej Alei i 59. ulicy, oferujący wspaniałe widoki na Central Park i słynne sklepy Piątej Alei.
    Central Park zachwyca licznymi jeziorami, polanami, szlakami rowerowymi i pieszymi, placami zabaw oraz fontannami. Wchodząc do parku od strony 72. ulicy, można zauważyć na chodniku napis „Imagine” – to symboliczne miejsce pamięci Johna Lennona. Jest ono usytuowane naprzeciwko apartamentowca Dakota, w którym mieszkał i gdzie zginął twórca tego znaczącego przeboju. Nazwa pomnika „Strawberry Fields Forever” odnosi się do jednej z piosenek The Beatles o tym samym tytule, napisanej przez Lennona. Często przy pomniku można usłyszeć muzyków grających i śpiewających „Imagine”.

Podobne wpisy