Muzeum Historii Naturalnej - dinozaur, szkielet


Szósty dzień był dość spokojny. Po pysznym śniadaniu w Katz Delicatessen ZOBACZ, udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej. Następnie spacerowaliśmy po Manhattanie, odwiedzając Times Square za dnia. Na zakończenie zrobiliśmy zakupy w dyskontach Tk Maxx, Marshall oraz Century 21. Dzień ten był relaksujący, ponieważ siódmy zapowiadał się bardzo aktywnie już od samego rana.

  • Muzeum Historii Naturalnej – muzeum znajduje się przy 79 ulicy na Central Park West. To jedno z najbardziej renomowanych muzeów tego typu na świecie.
    Muzeum jest ogromne – eksponaty są tu prezentowane w 45 pomieszczeniach i pogrupowane tematycznie. Jego kolekcja, składająca się z ponad 30 milionów eksponatów, zainteresuje zwiedzających w każdym wieku; wśród najmłodszych hitem jest ekspozycja poświęcona dinozaurom. Na terenie obiektu dostępne jest darmowe WiFi, a poruszanie się ułatwia aplikacja mobilna Explorer – AMNH NYC. Warto ją zainstalować przed wizytą.
    Bilety zakupiliśmy na miejscu w kasie, ale jeśli chcecie je nabyć z wyprzedzeniem, można to zrobić bezpośrednio na stronie internetowej muzeum – ZOBACZ. Muzeum jest czynne codziennie od 10:00 do 17:30. Ze strony internetowej muzeum można również pobrać mapki do zwiedzania: ZOBACZ
    Jedną z ciekawostek jest to, że w muzeum kręcono filmy z serii „Noc w muzeum”, gdzie w rolach głównych występowali Ben Stiller i Robin Williams.
  • Manhattan – lunch w restauracji Gallaghers Steakhouse. Następnie spacerowaliśmy po Manhattanie, robiliśmy zakupy i wróciliśmy do hotelu.

Podobne wpisy