Kayak - wyszukiwarka hoteli

Zakwaterowanie stanowi jeden z najbardziej kosztownych elementów podróży do Nowego Jorku. Konieczne jest poszukiwanie i rezerwowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, a ostateczny standard oraz kwota, jaką jesteście gotowi przeznaczyć na nocleg, zależy już tylko od Waszych preferencji. Dla naszej grupy priorytetem była jednak lokalizacja (bliskość stacji metra oraz możliwość znalezienia restauracji lub sklepów spożywczych w pobliżu) oraz oczywiście cena zakwaterowania.

Naturalnie, istnieje możliwość poszukiwania noclegów za pośrednictwem platformy Airbnb, gdzie oferowane są zakwaterowania u prywatnych osób. Niestety, często są one umiejscowione dość daleko od centrum i mogą charakteryzować się niezbyt satysfakcjonującymi warunkami noclegowymi. Warto jednak pamiętać, że w Nowym Jorku prywatne kwatery są oficjalnie nielegalne.

Najlepiej jest poszukiwać miejsc noclegowych, niedaleko stacji metra, ponieważ umożliwiają one wygodne podróżowanie praktycznie do każdego zakątka Nowego Jorku. Nasza rada to wcześniejsze sporządzenie planu podróży, wyszukiwanie hotelu w pobliżu stacji metra i zadbanie o to, aby dojazd do planowanych atrakcji nie pochłaniał zbyt wiele czasu.

Mieszkaliśmy w hotelu Red Lion Inn and Suites Long Island City, znajdującym się blisko stacji metra, z której kursowało kilka linii na Manhattan. Dojazd zajmował nam zaledwie około 15 minut, co pozwoliło zaoszczędzić czas.

Większość osób poszukuje noclegów za pośrednictwem popularnej w Polsce przeglądarki booking.com, my oczywiście również korzystaliśmy z niej podczas poszukiwań. Niemniej jednak, warto także rozważyć przeglądarki takie jak:

Są to mniej znane w Polsce wyszukiwarki, ale często w Stanach mają szeroki wybór hoteli niedostępnych na booking.com. Nasz hotel zarezerwowaliśmy na agoda.com, wybierając opcję bezpłatnego odwołania.

 Polecamy również strony takie jak:

Podobne wpisy