Szukanie lotów do NYC

Jak tanio kupić bilety do USA? Nasze wskazówki


Nasza krajowa linia lotnicza PLL LOT oferuje bezpośrednie połączenia z Warszawy do Nowego Jorku. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z lotów z innych miast w Polsce z przesiadką na lotnisku w Warszawie.

Zanim dokonasz rezerwacji lotu do USA, zalecamy porównanie bieżących cen, konkurencyjnych linii lotniczych. Nasze polecane wyszukiwarki to:

 1. Skyscanner – platforma porównująca ceny lotów, dodatkowo umożliwiająca wyszukiwanie hoteli. To narzędzie porównawcze cen hoteli na różnych stronach rezerwacyjnych.
  Zobacz: https://www.skyscanner.pl/
 1. Momondo – przedstawia ceny od osoby, dodatkowo umożliwiając wyszukiwanie noclegów. Porównuje ceny konkretnego hotelu na różnych platformach rezerwacyjnych, takich jak Agoda, Booking, Expedia, itp.
  Zobacz: https://www.momondo.pl/
Wyszukiwarka tanich lotów i hoteli - Momondo
 1. Google Flights – kolejna wyszukiwarka, umożliwiająca znalezienie przystępnych cen lotów do dowolnego miejsca.
  Zobacz: https://www.google.com/travel/flights?hl=pl
Wyszukiwarka tanich lotów samolotowych - Google Flights
 1. Kayak – prezentuje ceny od osoby, a także umożliwia wyszukiwanie noclegów.
  Zobacz: https://www.kayak.pl/
Wyszukiwarka, przeglądarka lotów i hoteli - Kayak

Inne strony z atrakcyjnymi ofertami cenowymi

Również sugerujemy sprawdzenie atrakcyjnych ofert cenowych biletów lotniczych na stronach takich jak


Z wymienionych wyszukiwarek, fly4free.pl oraz loter.pl utworzyły swoje kanały na platformie WhatsApp. Posiadając ten komunikator, można śledzić te strony i wcześniej niż na ich oficjalnych stronach internetowych czy w mediach społecznościowych dowiedzieć się o interesujących ofertach cenowych na wyjazdy.

Alert cenowy bilety lotnicze

Zachęcamy do skorzystania z funkcji alertów cenowych na podanych wyszukiwarkach. Te powiadomienia mailowe informują o zmianach cen na trasach, które nas interesują. Ustawiając alert cenowy na wybrane daty wylotu, otrzymujemy powiadomienia mailowe o ewentualnych zmianach cen w danym okresie czasowym. Jest to bardzo przydatne, ponieważ po ustaleniu dat podróży, alert cenowy pozwala nam na zakup biletów w najbardziej korzystnej cenie.

Alert cenowy na Skyscanner

Bilety do Nowego Jorku

Dzięki aktywowaniu powiadomień cenowych otrzymywaliśmy regularne informacje o zmianach cen biletów. W wyborze lotu do Nowego Jorku istotną kwestią było dla nas ograniczenie czasu podróży, aby nie zajmowała całego dnia, a także uniknięcie długich przesiadek trwających kilkanaście godzin.

Za bilety obejmujące bagaż podręczny, każda osoba zapłaciła 1900 zł, co uważamy za bardzo korzystną cenę. Warto podkreślić, że nasz lot z Krakowa do Nowego Jorku obejmuje przesiadki trwające 2 godziny, co daje nam pewność, że z łatwością zdążymy na następny lot.

Bilety kupiliśmy bezpośrednio na stronie przewoźnika: Lufthansa

Czasami najbardziej opłacalne jest zakupienie biletu z przesiadką od jednego przewoźnika, a innym razem korzystniejsze może być kupienie poszczególnych etapów trasy osobno. Warto czasem rozważyć podróż tanimi liniami lotniczymi do większego miasta w Europie, na przykład do Berlina, a stamtąd rozpocząć podróż do USA. Jednak należy pamiętać, że jeśli cała trasa nie jest objęta „jednym biletem„, to w przypadku opóźnienia jednego lotu nikt nie pokryje naszych kosztów. Istnieje więc ryzyko, że nie zdążymy na kolejny lot, zwłaszcza gdy mamy osobne bilety.

Wskazane jest zatem aby zadbać o rozsądny czas na przesiadkę, lub być w danym miejscu dzień wcześniej. Jednakże, w takim przypadku konieczne jest uwzględnienie noclegu.

Tanie linie lotnicze do Nowego Jorku

Jeśli chodzi o przewoźnika niskobudżetowego, warto rozważyć FlyNorse. Jednakże, należy zwrócić uwagę, że za dodatkowy bagaż podręczny, taki jak walizka kabinowa, obowiązuje dodatkowa opłata. Zaletą jednak jest możliwość znalezienia biletów nawet za kwotę 1000 zł. Dodatkowo musimy jeszcze uwzględnić dojazd do różnych lotnisk startowych, takich jak: Berlin-Brandenburg, Londyn Gatwick, czy Oslo-Gardermoen.

Podobne wpisy