Kasyna w kanadzie nad wodospadem Niagara

W siódmym dniu planujemy jednodniową wycieczkę nad Niagarę. Jeśli chcecie zobaczyć coś poza Nowym Jorkiem i macie ograniczony czas, pokażemy wam, jak zorganizować ten jednodniowy wyjazd nad wodospad.

Często różne biura turystyczne proponują dwudniowy wyjazd nad Niagarę z Nowego Jorku. Podróż samochodem lub autokarem trwa około 7 godzin. Jeśli jednak nie dysponujemy tak dużą ilością czasu, poniżej przedstawimy, jak zobaczyć wodospad Niagara w ciągu jednego dnia.

Sugerujemy nabycie biletów lotniczych na lot wewnętrzny z Nowego Jorku do Buffalo. My podróżowaliśmy linią Delta – wylot mieliśmy o godzinie 8 rano z lotniska JFK w Nowym Jorku, lot trwał 1 godzinę i 40 minut. Wylot z Buffalo do Nowego Jorku miał miejsce o godzinie 19 wieczorem, a tego samego dnia dotarliśmy do Nowego Jorku o godzinie 21.

Sugerujemy przeszukanie lotów za pomocą wyszukiwarek takich jak Skyscanner, gdzie znajdziesz różne opcje wylotów, przylotów oraz ceny biletów. Nasze bilety zakupiliśmy bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Wed, 15NOVDEPARTARRIVE
DELTA 5471*
Main Cabin (X)
NYC-KENNEDY
8:00am
BUFFALO, NY
9:40am
DELTA 5043*
Main Cabin (X)
BUFFALO, NY
7:10pm
NYC-KENNEDY
8:55pm

Po przylocie, zjedliśmy szybkie śniadanie na lotnisku w Buffalo, a następnie zamówiliśmy taksówkę nad wodospad Niagara za pośrednictwem aplikacji Uber. Oczywiście istnieje również opcja podróży autobusem, ale zdecydowaliśmy się na taksówkę, aby nie tracić czasu, a cenowo wychodziło to na to samo. Dlatego zalecamy zainstalowanie aplikacji Uber, jeśli planujesz skorzystać z taksówki i zamówienie jej korzystając z Wi-Fi na lotnisku. Podróż z lotniska nad wodospad Niagara zajęła nam około godziny.

Rachunek z aplikacji Uber za przejazd z lotniska Buffalo na wodospad Niagara


Wodospad Niagara leży na granicy amerykańsko-kanadyjskiej i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w niedużej odległości od Nowego Jorku.

Wodospad dzieli się na kilka części. Pierwsza z nich to część amerykańska, która obejmuje American Falls (Wodospad Amerykański) oraz Bridal Veil Falls (Wodospad Ślubny Welon). Druga część „kanadyjska”, obejmuje Horseshoe Falls (Wodospad Podkowa). Te trzy wodospady tworzą wodospad Niagara.

Warto zwiedzić wodospad zarówno od strony amerykańskiej, jak i kanadyjskiej. Nam udało się to zrealizować w ciągu jednego dnia.

Granica USA - Kanada na moście Raibow Bridge


Niagara jest otoczona z obu stron granicy przez bliźniacze miasta o tej samej nazwie – kanadyjskie Niagara Falls i amerykańskie Niagara Fall. Zarówno po stronie amerykańskiej, jak i kanadyjskiej, wokół wodospadu Niagara powstały duże ośrodki hazardu, w których znajdują się kasyna.

Na miejscu zakupiliśmy bilety, ale już po stronie kanadyjskiej na rejs statkiem pod wodospad Niagara. Przy wejściu na statek otrzymuje się jednorazowy płaszcz przeciwdeszczowy, co okazuje się niezwykle przydatne, gdyż podpływając blisko wodospadu na pewno zostaniecie oblani wodą i będziecie całkowicie mokrzy. To jednak ma swój urok.

Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów online. Sami decydujecie, czy chcecie odbyć rejs po stronie amerykańskiej czy kanadyjskiej.

Po rejsie udaliśmy się na spacer po kanadyjskim mieście Niagara Falls, w centrum którego znajduje się wesołe miasteczko. Ostatnim etapem naszej podróży było zwiedzanie amerykańskiej części miasta Niagara Falls. Na zakończenie, ponownie skorzystaliśmy z aplikacji Ubera, aby zamówić taksówkę na lotnisko, przeszliśmy odprawę, a po nieco ponad godzinie byliśmy z powrotem w Nowym Jorku.

Jak przejść granicę amerykańsko – kanadyjską ?


Przejście na stronę kanadyjską odbywa się przez Tęczowy Most (Rainbow Bridge).

Obywatele Polski, by przekroczyć granicę, muszą posiadać ważny polski paszport. Kanadyjscy celnicy sprawdzą paszport, a na życzenie mogą również stemplować go jako potwierdzenie wizyty w Kanadzie. Nie jest wymagane posiadanie wizy kanadyjskiej ani wypełnianie formularza eTA (Electronic Travel Authorization) – eTA jest konieczne tylko w przypadku przekraczania granicy lotniczej.

Podobne wpisy